31.1.12

Haljalas tehakse taanlastele gurmeeõlut

Eelmisel suvel alustas Viru Õlu Haljalas taanlaste jaoks eriõllede tootmist, firma juhatuse esimehe Ott Lichti sõnul paigaldati selleks ka uus tootmisliin.

Aktsiaseltsi Viru Õlu juhatuse esimees Ott Licht rääkis, et õlletehase omanikfirma Harboe otsustas sulgeda oma eriõllesid tootva tehase Taanis Roskildes ja kuna Viru Õlu omas toiduohutuse ISO-sertifikaati, leidsid taanlased, et Roskilde tootmise võiks Haljalasse tuua.

Eelmise aasta esimene pool kulges Haljalas ehitustööde tähe all, esimene partii uut toodangut, mis praegu läheb sajaprotsendiliselt ekspordiks Taani, saadi villitud enne jaanipäeva.

“Kümmekond uut toodet tähendas meie jaoks sama palju uusi väljakutseid,” ütles Ott Licht, kinnitades, et taanlased on tulemusega väga rahul. “Meie toodetuna pidavat õlled olema oluliselt paremad kui Roskildes tehtud, aga meie vee kvaliteet on ka õllekeeduks palju sobivam,” lausus õlletehase juht.

Uute õllede tootmist käis käivitamas ameeriklasest õllemeister, kes ka proovikeedud tegi.

“Meie jaoks on tõsine tunnustus, et sellises suures õlleriigis nagu Taani meid usaldatakse,” ütles Ott Licht.

GB ehk Gourmet Bryggeriet kaubamärgi all toodetavad uued õlled on ale- või stout-tüüpi ehk pinnakäärituse meetodil valminud õlled. “Eestis sellist tüüpi õllesid pidevalt ei toodeta, maailmas on need aga väga populaarsed ja nõutud,” märkis Licht.

Viru Õlle turundusjuht Piret Sauter ütles, et kõik kümme uut toodet on teistsugused, kui eestlased seni harjunud on. “Meie jaoks oli kõik väga huvitav, sest oli palju õppimist,” sõnas Sauter.

GB õlledele on omane erinevate maitselisandite kasutamine – ingver, kohv, šokolaad. “Aga need on pigem selleks, et mingit kerget nüanssi anda, ja kindlasti on lisatud ained pigem maitse täiendajad kui varjutajad,” lausus Piret Sauter, lisades, et omanäoline on seegi, et mõne õlle puhul kasutatakse kolme sorti linnast, kahte sorti humalat või kahte sorti pärmi.

Kui seni on kogu GB toodang viidud Taani, siis sel aastal tahab Viru Õlu jõuda uute õlledega mujalegi. “Otsime ekspordijuhti ja tahame uusi turge leida,” sõnas Ott Licht, lisades, et Viru Õlu on madalat profiili hoidnud, sest päris hästi ei oldud ka ise kindlad, milleks suutelised ollakse.

“Venemaalt on meie toodangu vastu päris suurt huvi tuntud, aga seni oleme ise tagasi hoidnud,” tõi Licht näite.

Eestis ei ole GB õlled veel poelettidele jõudnud. “Mõtteid on olnud, aga ei ole selge, kuidas ja mis nime all,” ütles Piret Sauter.

Ott Lichti sõnul ei olegi Eesti tarbijad Viru Õlle jaoks GB õllede puhul prioriteediks. “Eestis on tarbijaskond väike, välisturult saab ka paremat hinda,” põhjendas ta.

Ja eestlane on väga ühes maitses kinni – õlletüüpe on 70, meil müüdava lager’i kõrval on veel 69,” märkis ta.

Kõiki GB õllesid ei saakski Eestis müüa, sest kangeim, Barley Brew, sisaldab koguni 10,5% alkoholi ja veel kaks on enam kui seitsmeprotsendilise alkoholisisaldusega.

Ott Licht lubas, et Haljalas ei jääda mullustele loorberitele puhkama ja uusi suuri investeeringuid on tulemas ka tänavu. “Aga lähemalt ei tahaks sellest veel rääkida,” sõnas ta konkurentsile viidates.

Ott Lichtil on mõte muuta Haljala õllekülaks, sest õlletehas on praktiliselt aleviku keskel.

“Külaelu tahaks aktiviseerimist ja meie saaksime sellesse oma panuse anda,” mõtiskles õllefirma juht.

Lichti arvates võiksid Haljalas toimuda õllefestivalid, tehas võiks abistada õllemuuseumi rajamisel ja ka näiteks aeg-ajalt tehases ekskursioone korraldada. “Oleme erinevate huvigruppidega rääkinud, aga mõte vajab veel pisut küpsemist,” sõnas Licht.

Paar fotot asub siin

(Virumaa Teataja)

Vaata lisaks:
Balti mere piraadid
Oluline on ilmaprognoos
Tooted, mis müüvad hästi ka 20 aastat hiljem
Toorme kallinemine õhutab hinnarallit
Eripruul punklaulupeo tarvis
Gourmet Bryggeriet

5 comments:

Anonymous said...

Fantastic blog you have herе but I
was curious if уou κnеw of any usеr ԁiscussion fоrumѕ that covеr the ѕame tοpics dіscussеd here?
I'd really like to be a part of community where I can get advice from other knowledgeable people that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Bless you!
Here is my page : Loans for Bad Credit

Anonymous said...

Hi there it's me, I am also visiting this site daily, this website is in fact fastidious and the viewers are really sharing fastidious thoughts.
Here is my homepage ... how to stop snoring home remedies

Anonymous said...

I used to be suggеsted thiѕ blog through my cousin.
I'm no longer certain whether this put up is written through him as no one else understand such exact approximately my trouble. You're wonderful!
Thanks!
Here is my web blog how to stop snoring

Anonymous said...

Hi my friend! I want to say that this poѕt is
awesοme, great written and сome wіth
apρroximatеly all significant infos. I would like to pеer extra posts lіke thіs .


my wеb blog: bad credit loans

Anonymous said...

Oh mу gооԁnеsѕ! Impressive articlе ԁuԁe!
Mаny thanks, Howeveг I am hаving issuеs with уour RSS.

I don't know the reason why I cannot join it. Is there anyone else having the same RSS problems? Anyone that knows the answer will you kindly respond? Thanks!!

my web-site New Bingo Sites

Post a Comment