21.5.12

Uued õlled Pulsi sarjas

Sellel kevadel jõudis poe lettidele kaks uut ja erilist õlut Pulsi sarjast. Uute õllede maitsetega viib Puls teid mõtetest rändama Saksamaale ja Inglismaale. Nimelt on uuteks õlledeks Saksa stiilis nisuõlu ja traditsiooniline ale.

Puls Saksa stiilis nisuõlu on hele filtreerimata saksapärane nisuõlu, mis on valminud pinnakääritusmeetodil. Ehtne nisuõlu, mis on valmistatud Euroopa õllepruulijate parimate nisuõlle retseptitavade järgi. Nagu traditsioonilisele nisuõllele kohane on ka Pulsi nisuõlu hästi tasakaalustatud maitsega õlu.

Puls traditsiooniline ale on midagi tõelistele õllenautijatele! Kuldne, kergelt punaka varjundiga ale-tüüpi ehtne pinnakääritatud õlu. Erinevate linnaste ja aroomihumalate kooslus annavad õllele pehme ja kergelt karamellise maitse.

(Viru Õlu)

Vaata lisaks:
Viru Õlu

2 comments:

KT said...

veel üks kodumaine ale'i katsetus. pudeli ja sildi üldvälimus viitavad eksitavalt millegile väga tumedale, suisa porterlikule, mida see jook mõistagi pole ja ei peagi olema.

vaht on väga nõrgake - suuremullilisena tekib ja kaob ta hetkega. värvus jääb kuhugi tumedate õlgede ja nõrga merevaigu vahele. lõhn kipub pigem hapukate tooninde kanti, andes tunda häid linnaseid, kuid puudu jääb ale'ist oodatav humalake.

maitses jääb pilt üsna sarnaseks, tsitruseline ja kergelt lilleline, mõrkjus pärineks pigem greibilt kui humalakäbilt. järelmaitses tiniseb kuiv, lausa plekine keeleke, selline roostes raua mekk ... tea kas see tuleneb tootja poolt kasutatud põhjaveest?

üldistatult - hea katse, kuid töötada tulek pisut nii välimus kui maitse kallal.
http://www.facebook.com/pages/%C3%95lleklubi-Gambrinus/225368710812413

KT said...

nisuõlle kohta:
Puls, saksa stiilis nisuõlu. pdl 0,5 l. alc 4,6%

sildindus ja pudel jätavad hea ja kerge mulje, rõhutades kuldse tooniga joogi enda karva. väljakallamisel vahupilt väga hea, loob tugeva pool pool klaasitäit vahtu, mis vajub aegamisi, jättes seintele kauni vahupitsi. õlle värvipilt on klassikaliselt hele ja hägune.

aroom on tugevalt nisuõllele omane - aromaatne ja hapukas, miskipärast tulvad silme ette pooltoored tikrid ... teate, need punased ja karvased :)

maitse on ülimalt meeldiv - kui võrrelda Saku Stuttgardiga, siis pole viimase liigset happesust, maitse on ümaram ja meeldivam. hea annus õllepärmi annab sepikulise ja tummise meki.järelmaitses on leebet suvist tuulekest, suu jääb värskeks ja pisut õhkavaks. õietolmu mekk tuleb keelelaele nii umbes minutikese pärast.

mina soovitan!

Post a Comment