Saku Õlletehase uudistoode Saku Originaal Mahe pani põhikonkurendi, Tartu õlletehase kirjutama ametliku järelpärimise, kui õiguspärane on sõna „mahe“ kasutamine õlletoote nimes.
Vastavalt Euroopa Liidu mahepõllumajandusalastele õigusaktidele võib sõna „mahe“ olla toidu müüginimetuses vaid siis, kui tegu on mahetootega. Saku Originaal Mahe tootenime õiguspärasusega tegeleb tarbijakaitseamet ning veterinaar- ja toiduamet.
Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik kinnitas, et neile on laekunud seoses Saku Originaal Mahe turuletulekuga ametlik pöördumine. Turetski-Toomik ei öelnud järelpärimise teinu nime, kuid lisas, et eelkõige just alkoholivaldkond on see, kus konkurendid väga palju kaebavad üksteise peale.
„Kuna antud juhul on tegu ka toote reklaamiga, siis on see meie rida asja menetleda,“ lausus Turetski-Toomik. „Oleme teinud Saku Õlletehasele päringu. Üldjuhul vastatakse meie päringule kahe nädala jooksul, aga vahel palutakse vastamiseks ka ajapikendust. Ma ei oska prognoosida, kui kaua menetlemine kesta võiks.“
ASi A. Le Coq turundusjuht Katrin Vernik tunnistas, et nemad saatsid tarbijakaitseametisse järelpärimise. „Me tahame teada, kas toote nimena on võimalik omadussõna kasutada või mitte,“ põhjendas Vernik järelpärimise saatmist. „Meile on tarbijakaitseamet karmilt ja üheselt öelnud, et ei tohi. Me tahame teada, milline on ühtne lähenemisviis sõnale „mahe“, sest siis saaksime ka meie seda kasutada.“
Vernik meenutas, et mullu sügistalvel ei aktsepteerinud tarbijakaitseamet seda, kui A. Le Coqi koduleheküljel oli ühe toote kirjeldusena kirjas „mahe suvejook“. „See ei olnud kirjas mitte toote etiketi peal, vaid veebilehel kirjeldusena,“ toonitas Vernik. „Tarbijakaitseameti seisukoht oli, et sõna „mahe“ eraldiseisvana kasutada ei tohi, küll aga võib kasutada liitsõna ehk mahedamaitseline.“(Äripäev)
Vaata lisaks:
Tarbijakaitseamet võib minna õlle nime kallale
Saku tõi turule mahedama maitsega Originaali
No comments:
Post a Comment